Fenerbahçe’de Uğur Dündar’dan ‘Atatürk Stadyumu’ önerisine yanıt


Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, TV100’de Candaş Tolga Işık’ın sorularına yanıt verdi.”Fenerbahçe bu yıl şampiyon olacak mı?” sorusuna yanıt veren Dündar, “İnşallah. 100. yılda oldukca büyük hedeflerimiz var. Hem basketbolda, hem futbolda, hem de öteki branşlarda. Mümkün olan tüm olan şampiyonlukları almak istiyor Fenerbahçe. Emin ve azimli bir halde o hedefe doğru ilerliyoruz. Cumhuriyet’in Fener’i olarak bu 100. yılda iz bırakmak hepimizin ortak dileği ve duygusu” dedi.

“JESUS FUTBOL BİLGESİ”

Camiadaki hava sorusuna yanıt veren Uğur Dündar, “Oldukça iyi. Jesus bir futbol bilgesi, otorite, oldukca büyük bir karizma. Futbolcular oldukca saygı duyuyor. Enner Valencia’yı tekrardan yarattı adam” diye konuştu.Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı’na aday olması sorulan Uğur Dündar, “Yüksek Divan Kurulu, icracı bir organ değil. Yönetim, tüm icraati yapıyor. Yüksek Divan Kurulu, adeta senato benzer biçimde. Üyeliği minimum 25 yılı kabul eden, yaşam deneyimleri varlıklı, data birikim yüksek bir senato benzer biçimde değerlendirmek lazım. Tavsiye ve tavsiye makamı. Günlük politikanın dışındayız. Benim gazetecilik faaliyetime engelleyecek bir vazife değil. Fenerbahçe’ye gönül verdiğim için bu işi sevmiş olarak üstlendim. İyi ki bu sonucu vermişim diye değerlendiriyorum” açıklamasında bulunmuş oldu.

ATATÜK STADYUMU AÇIKLAMASI

Son olarak önceki günlerde gündeme gelen Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu için görüşleri sorulan Dündar, “Geçenlerde 1907 Derneği, 30. yılını kutladı. Derneğin kurucuları Mustafa Koç ve Ali Koç. Fenerbahçe’ye hakikaten oldukca gönül vermiş adlar. Saygı duyulan iş insanlarından oluşan bir üye portföyüne de sahipler. 30. yıl kutlanırken, başkanı Rıfat Perahya 100. yılda stadyumumuzun adının Mustafa Kemal Atatürk Stadyumu olarak tekrardan değerlendirilmesinin oldukca yararlı olacağını bir tavsiye olarak dile getirdi. Bunun üstüne bir sürü saçma sapan topyekün teorisi ortaya atıldı. Fakat oldukca büyük bir destek geldi. O gece ilk kez dile getirilmiş bir söylem değil. Daha ilkin Yüksek Divan Kurulu toplantılarında da önerilmiş. Bu yıl, 100. yıl olduğundan herhalde en uygun zamanlama bu yıl olacaktır diye düşünüyorlar. Bunun da 29 Ekim’de yapılmasının genel kurul kararıyla, şu demek oluyor ki tüm Fenerbahçelilerin oyuyla, desteğiyle kararlaştırılmasının oldukca yerinde olacağını değerlendiriyorlar. Fakat 29 Ekim’de mi, 23 Nisan’da mı, 19 Mayıs’ta mı olur? Ben 23 Nisan’da olursa da oldukca sevinirim. Ne kadar ilkin olursa o denli iyi olur. Oldukça yakışır Fenerbahçe’ye. Çok büyük destek var. Galatasaraylılardan, Beşiktaşlılardan, Trabzonlulardan destek geliyor” yorumunda bulunmuş oldu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası