Eski Fenerbahçeli futbolcu Diego Lugano: ‘Fenerbahçe’nin şampiyonluğa ihtiyacı var’


Katar’daki Dünya Kupası’nı yerinde takip eden Fenerbahçe’nin eski oyuncusu Diego Lugano, TRT Spor’a konuştu.Ülkesi Uruguay’ın Dünya Kupası’ndaki şansı için konuşan Lugano, “Uruguay’ın son Dünya kupalarında olduğu benzer biçimde bu kupada da adından söz ettirme ihtimali var. Katar’da kendilerini yukarıya taşıyabilirler. İlk maç bana bakılırsa en zoru. Bu sebeple bazı adlar mevzusunda eksiklik yaşıyoruz. Godin, Caceres, Cavani benzer biçimde. İlk maça bağlı her şey. Gruptan çıkınca Brezilya benzer biçimde bir rakiple karşılaşabiliriz. Bu yüzden ilk maç oldukça mühim, gruptan çıkmamız gerekiyor. Gruptan birinci çıkamazsak büyük bir ihtimalle kupanın en büyük favorilerinden kabul edilen Brezilya ile karşılaşacağız. Fakat gene Uruguay’ın onları kupa dışına itecek gücü var” dedi.Dünya Kupası’ndaki sürpriz neticeleri değerlendiren Lugano, “Beni Arjantin’den daha oldukça Almanya şaşırttı. Arjantin de büyük beklentilerle buraya geldi. Ekip olarak oldukça başarılılar fakat hemen hemen istedikleri seviyede değiller, bazı hataları oldu. Fakat öteki maçlarda daha değişik bir oyun sergileyeceklerini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE’NİN ŞAMPİYONLUĞA İHTİYACI VAR”

Eski ekibi Fenerbahçe’yi takip edip etmediği sorulan Uruguaylı, “Doğal ki daima izliyorum. İyi sonuçlar almaya devam ediyorlar. Jesus, dünya genelinde tecrübeli ve mental açıdan sağlam bir teknik direktör. Şu anda her şey yolunda gidiyor onlar için. Oldukça fazla taktik konuşmak istemiyorum fakat Fenerbahçe hepimizin bilmiş olduğu suretiyle saygı duyulması ihtiyaç duyulan bir ekip. Jesus saygı duyulması ihtiyaç duyulan bir teknik direktör. Türkiye’de çalışmak baskılar yüzünden kimi vakit zor olabiliyor. Fenerbahçe bu şekilde iyi sonuçlar almaya devam ederse şampiyon olacaktır. Birazcık uzun vakit oldu. Takımın şampiyonluğa ihtiyacı var” diye konuştu.Programa konuk olan Volkan Demirel için konuşan Diego Lugano, “Volkan Demirel, yakın dostum. Türkiye’ye geldiğimde hep görürüm. Büyük bir teknik direktör. Oldukça iyi gidiyor. Onun için en iyisini dilerim. Alex de Souza da antrenörlük halletmeye başladı. Tüm dostlarım bu sıkıntılı ve dikenli yola giriş yapmış oldu. Onlar için en iyisini temenni ediyorum. Daima fikirlerine saygı duyuyorum” sözlerini kullandı.Lugano, “İstanbul’u oldukça seviyorum ve devamlı takip ediyorum. Dünya Kupası sonrası Cenup ABD yolculuğum öncesinde Türkiye’yi ziyaret edeceğim” ifadeleriyle açıklamalarını tamamladı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası