En çok aranan elebaşı yakalandı


Cenup Afrika Polis Teşkilatı’ndan (SAPS) meydana getirilen açıklamada, İsrailli Abergil kabahat örgütünün 2015’ten beri kırmızı bültenle aranan 46 yaşındaki elebaşı ile 7 zanlının, Johannesburg kentinin Bryanston bölgesindeki bir eve bu sabah düzenlenen operasyonda gözaltına alındığı açıklandı.
Açıklamada, Cenup Afrika polisi ve Interpol’ün ortak operasyonuyla yakalanan zanlının adı açıklanmazken, kendisinin İsrail’in “en çok aranan kabahat örgütü elebaşı” olduğu ifade edildi.
Açıklamada ek olarak operasyonda, 5 hücum tüfeği, 7 tabanca, 40 bin dolar ve çalıntı olduğundan şüphelenilen 3 motosiklet ele geçirildiği kaydedildi.
İsrailli kabahat örgütü elebaşının isminin ise mahkemeye çıkarılmasını takiben 48 saat içinde açıklanması umut ediliyor.

ABERGİL SUÇ ÖRGÜTÜ

Abergil kabahat örgütü İsrail merkezli olmak suretiyle küresel çapta etkinlik gösteren, dünyanın önde gelen kabahat örgütlerinden biri kabul ediliyor.
İsmini kurucusu Ya’akov Abergil’den alan örgütün başlıca faaliyetleri içinde, uyuşturucu kaçakçılığı, kumar, kara para aklama, gasp, katliam, şantaj ve otomobil hırsızlığı içeriyor.
Örgütün bugün yakalanan teşkilat elebaşı ise 2003 ve 2004 yıllarında İsrail’de iki ayrı bombalı hücum gerçekleştirdiği nedeni öne sürülerek aranıyordu.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası