DP’li Cemal Enginyurt, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsü’ hamlesini yorumladı: ‘AKP’nin kozunu elinden aldı’


Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt ve Demokrat Parti Genel Başkanı Yardımcısı İlay Aksoy, geçen hafta gazetemizi ziyaret etti. Enginyurt ve Aksoy, ziyaretleri esnasında gazetemiz Genel Gösterim Yönetmeni Arif Kızılyalın, Cumhuriyet.com.tr Genel Gösterim Yönetmeni Mustafa Büyüksipahi ve Haber Merkezi Müdürü Can Uğur ile bir araya geldi.

Enginyurt, ziyaretinin arkasından gündeme ilişkin de konuştu. Enginyurt, MHP’den ayrılık sürecine ilişkin “AKP’ye yönelik eleştirilerinin parti içinde hastalık yarattığını” söylemiş oldu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “başörtüsü serbestisine” ilişkin yasa önerisiyle ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü hamlesine değinen Enginyurt, “Kılıçdaroğlu da AKP’nin kozunu elinden aldı” açıklamasını yapmış oldu.
İçişleri Bakanı Süleyman Asil’yu da eleştirdi. Enginyurt, “Asil, ülkenin barışını ve huzurunu bozuyor” ifadelerini kullandı. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası