Donald Trump yapacağı ‘büyük duyuru’yu erteleyebilir


Ulusal basına yansıyan haberlere gore 8 Kasım ara seçimlerinde Cumhuriyetçilerin ummuş olduğu dalgayı yakalayamaması üstüne partiden ve ekibinden Trump‘a “büyük duyuruyu” ertelemesi için baskı yapıldığı kaydedildi.
The Washington Post’un haberinde, Trump’ın açıklamayı erteleme tavsiyesini dikkate almış olduğu sadece hemen hemen kati kararını vermediği ifade edildi.
Danışmanların, bilhassa Georgia’da adayların oy oranında yüzde 50’yı bulamadığı için 6 Aralık’ta yapılacak ikinci tura ertelenen senato seçimlerinin sonucunu beklemelerini istediği bilgisi paylaşıldı.
Trump, ara seçimlerden ilkin Ohio eyaletinde yapmış olduğu son kampanya esnasında 2024 başkanlık seçimlerine ilişkin 15 Kasım’da Florida’da “büyük bir duyuru” yapacağını açıklamıştı.
“15 Kasım’da Florida Palm Beach’de büyük bir duyuru yapacağım” diyen Trump’ın söz mevzusu açıklamasında 2024 Başkanlık seçimleri için adaylığını duyuru etmesi bekleniyordu.
Amerikan basınında Trump’ın Ohio’daki mitingde 2024 başkanlık seçimlerinde aday olacağını duyurmayı düşündüğü öne sürülmüştü.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası