Diyanet matbaa gibi! Kurum, kitapları basarken adeta yöneticileri için çalışmış


Diyanet İşleri Başkanı (DİB)Ali Erbaş’ın eşine koruma polisi ve Diyanet çalışanının hususi kalem olarak tahsis edilmesi, bilhassa İsmailağa cemaati bağlantılı adların çeşitli kademelere getirilmesiyle eleştirilerin odağında olan Diyanet’te, bu kez de “kitap” gündemde… Içinde başkan yardımcıları ve genel müdürlerin bulunmuş olduğu bazı adların DİB Yayınları ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Yayınları’ndan oldukça sayıda kitap bastırması dikkat çekti.

BİRİ 12, DİĞERİ 23

Başkan Yardımcısı Huriye Martı’ya bağlı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü, basılı eserlerden görevli birim olarak etkinlik gösteriyor. Genel müdürlüğü ise Fatih Kurt yapıyor. İki ismin de göreve ulaştıktan sonra hem DİB Yayınları hem de TDV Yayınları’ndan bastırdığı oldukça sayıda kitap bulunuyor. 2017’de göreve gelen Kurt, bu süre içinde toplam 12 kitap bastırdı. Bunların 7’si DİB Yayınları, 5’i ise TDV Yayınları’ndan çıktı. Birimin bağlı olduğu Martı ise Kurt’u solladı. Martı’nın, büyük çoğunluğu tek yazarlı olmak suretiyle toplam 23 kitabı çıktı. Bunların 11’i TDV Yayınları, 12’si ise DİB Yayınları’nda okuyucuyla buluştu. Öte taraftan, Başkan Ali Erbaş ve Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen de 5’er kitabını DİB ve TDV yayınlarından çıkardı. Kitapların tamamı halen internette satışta bulunuyor. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası