Diyanet, ‘istişare’ toplantısı için Antalya’da denize sıfır tesisi tercih etti


Antalya’daki seminer ve kurum içi toplantılarıyla tepkilerin odağında olan Diyanet İşleri Başkanlığı üst yönetime yönelik “istişare” toplantısı için gene Antalya’daki lüks tesisi seçti. İlçe müftülerinin Ankara’da toplanmasının peşinden başkanlığın tüm üst kademesinin Antalya’ya gitmesi dikkat çekti. 

AÇILIŞI ERBAŞ YAPTI

Diyanet’in, aralarında başkan yardımcıları, genel müdürler ve daire başkanlarının da olduğu tüm üst kademesini kapsayan Merkez Birimleri İstişare Toplantısı, Antalya’da Hakkaniyet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’nın deniz kenarında yer edinen lüks tesisinde dün başladı. Toplantının açılış konuşmasını, vazife süresi süresince başkanlığa 10 dakika mesafedeki Anıtkabir’e gitmeyen Başkan Ali Erbaş yapmış oldu. Toplantıya 60’ı aşkın yönetici katılırken, bazı yöneticilerin ailelerinin de Antalya’da bulunmuş olduğu açıklandı. Toplantının gündemine gore programda, açılış ve selamlama konuşmalarının peşinden, Ankara’da meydana getirilen 4. İlçe Müftüleri Kongresi’ne yönelik değerlendirme sunumu yer aldı. Beş gün sürecek programın, başkanlık mensubunun mevcud rahatsızlığını artırdığı öğrenildi. 

“EKONOMİK KRİZ VARKEN…”

“Kamu malı”na vurgu meydana getiren personelin, “Ara dönem tatilinde Ankara’daki tüm yöneticileri Antalya’ya toplantıya götürmek hak mı?”, “Ekonomik kriz varken toplantıyı Antalya’da yapmanın izahı yok”, “Başkanlığın toplantı ve konuşma salonu var. Amaç denize sıfır tesiste keyif sürmek mi?”, “Toplantının Ankara’da yapılması daha kolay ve harcama sıfır olacakken devletin parasını çarçur ediyorlar” değerlendirmesinde bulunmuş olduğu açıklandı. Ek olarak, görüşmede yer edinen bazı yöneticilerin de lüks tesis tercihinden hastalık duyduğu kaydedildi. Diyanet, Kasım 2020’de de bazı toplantılarını Antalya’daki tesiste düzenlemişti. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası