DHA, Taksim saldırısı şüphelisi Ahlam Albashır’i Edirne’ye götürmeyi planlayan Ahmet Jarkas’ın görüntüsünü paylaştı


Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde pazar günü gerçekleşen terör saldırısında bombayı bırakan Suriye uyruklu Ahlam Albashır’in Güvenlik’teki işlemleri sürüyor.
Son olarak, 6 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu patlamayı gerçekleştiren Ahlam Albashır’i yurt dışına kaçırmakla görevlendirilen sadece gözaltına alınan Ahmet Jarkas’ın, otomobile binerkenki görüntüleri ortaya çıktı.

 Görüntülerde, şahsın beyaz bir otomobile binmiş olduğu görülüyor.

NE OLMUŞTU?

Taksim saldırısına ilişkin soruşturmayı derinleştiren polis, 2 kişiyi daha gözaltına almış, böylece gözaltı sayısı 50’ye yükselmişti. Polis saldırıyı düzenleyen Ahlam Albashır’a bomba yüklü çantayı veren B.’yi Edirne’ye götürenlerin izine ulaşmıştı.
Polis, B. isminde şüpheliyi, Edirne’ye götürmüş olan kişinin Ammar Jarkas bulunduğunu, eğer yakalanmasaydı, Ahlam Albashır’ı da il dışına kaçıracak kişinin de Ammar Jarkas’ın kardeşi Ahmet Jarkas bulunduğunu belirlemişti.

GÖZALTINA ALINDI

Öte taraftan şüpheli Ahlam Albashır ve B.’yi vaka günü Beyoğlu’na bırakan kişinin Yasir isminde bir şahıs olduğu öğrenilmişti.
Albashır Beyoğlu’na ulaşınca B.‘den bombalı çantayı aldı ve İstiklal Caddesi’ne gitti. B. isminde terörist ise aynı araçla geri döndü. Ahlam Albashır saldırıyı gerçekleştirdikten sonrasında B.’yi aradı. Sadece B., vaka yerine gelemeyeceğini başının çaresine bakması icap ettiğini söylemiş oldu. 
Bunun üstüne Albashır taksiyle Esenler’deki adrese geri dönerken B. ise Ammar Jarkas’ın yardımıyla Edirne’ye firar etti. B.’yi gideceği yere bırakan Ammar Jarkas İstanbul’a döndü. Jarkas, İstanbul’da gözaltına alındı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası