CHP’li Özgür Özel’den Erdoğan’ın İsveç Başbakanı ile seçim diyaloğuna tepki


CHP Grup Başkanvekili Özgür Hususi, bugün TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmada, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İsveç Başbakanı Ulf Kristersson’la görüşmesi sonrasında yapmış olduğu açıklamalara tepki gösterdi.Hususi, “Parti kurulduğu gün ABD’ya koşup, seçimlerden sonrasında 1 Mart Tezkeresi pazarlığına giden Recep Tayyip Erdoğan, ajanlarla görüşen Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Bey’in teknoloji ziyaretini hedef gösteren Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığına bak: İsveç Başbakanı’na, ‘Hazirana kadar elimi rahatlat’. Yazıklar olsun” dedi.
Hususi, şunları söylemiş oldu:

“ALIP ZİNDANA ATMAK NEDİR”

Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar’ın kullandığı ifadelerin bir kısmına katılmak mümkün değil. Oradaki ifadeler, hakkaten insanları üzecek ifadeler. Fakat söz söylemiş ve anlatmaya çalmış olduğu sorun esas, ekmeğin oldukca pahalı olduğu, toplumun ekmeğe muhtaç olduğu, ekmeğin olması ihtiyaç duyulan fiyata bu sebepten çıkmadığı, çıkarılamadığı. Bu sözlerin içindeki bir kısmı tırnaklayarak AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cihan Kolivar’ı hedef gösterdi, gözaltına alındı, tutuklanmış. Ömer Çelik, sözü sözle yenemeyeceği için bunu yapıyor. İşin kötüsü, ekmeği üretenlerin seçtiği kişiyi, ekmeğe mahkum ve muhtaç edilmiş insanlara; ekmek değil pasta yiyen, en iyi şekilde beslenen, bir eli yağda bir eli balda AK Parti’nin aristokratı Ömer Çelik yakınma ediyor. Ömer Çelik hedef gösteriyor. Sen, işini yap kardeşim, işini. Sen, milletin ekmeğini büyütmek, beslenmesini sağlamakla görevliyken; saraylarda bir eliniz yağda, bir eliniz balda, gariban insanlara, ekmeğe muhtaçlara, ekmeği üretenleri yakınma ediyorsunuz. Sözün bir yerine katılmazsınız, fırıncılara yakınma edersiniz başka bir şey. Alıp zindana atmak nedir? Iyi mi bir şeydir bu? Türkiye’de kimse konuşmayacak. Fikir, ifade özgürlüğü açısından son aşama sorunlu.

“DIŞ GÜÇLER EDEBİYATI YAPANLARA BAKIN”

Dün İsveç Başbakanı’yla Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının PKK-FETÖ kısmının altına imza atarım. Fakat şu olur mu? Diyor ki ‘Bu mevzuda kıymetli dostumun beni anlayacağına inanıyorum. Önümüzde doğal temmuza kadar bir süre var. Fakat bilhassa haziran ayında Türkiye’de seçim söz mevzusu. Gerek Cumhurbaşkanlığı gerek parlamento seçimleri var. Bu seçimlere hazırlanırken halkımızın karşısına rahat çıkabilmem için bu tarz şeyleri da kıymetli dostumla paylaştık’. Dış güçler edebiyatı yapanlara bakın. Parti kurulduğu gün ABD’ya koşup, seçimlerden sonrasında 1 Mart Tezkeresi pazarlığına giden Recep Tayyip Erdoğan, ajanlarla görüşen Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Bey’in teknoloji ziyaretini hedef gösteren Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığına bak: İsveç Başbakanı’na, ‘Hazirana kadar elimi rahatlat’. Yazıklar olsun.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile bir görüşme gerçekleştirmişti. Erdoğan konuşmasında 2023 seçimleriyle ilgili bildiri vererek “Önümüzde Temmuz ayına kadar süre var. Bir öteki taraftan da Haziran ayında Türkiye’de seçim söz mevzusu. Gerek Cumhurbaşkanlığı gerek parlamento seçimi. Bu seçimlere de hazırlanırken halkımızın karşısına oldukca rahat çıkabilmemiz lazım. Bu tarz şeyleri da kıymetli dostumla paylaştık, görüştük. Ona bakılırsa de adımlarımızı atacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası