Bursaspor'dan seçim çağrısı: Ciddi adaylar çıksın

Bursaspor’dan seçim çağrısı: Ciddi adaylar çıksın – Futbol Haberleri

Bursaspor'dan seçim çağrısı: Ciddi adaylar çıksın

Bursaspor’un Esenler Erokspor yenilgisinin peşinden yaşanmış olan gelişmeler ile ilgili Bursaspor Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder bir izahat yaparak camiayı sükunete çağrı etti.

Maçtan sonrasında muhteşem genel kurul sonucu alan Bursaspor Yönetim Kurulu’na bu zor şartlarda haiz çıkılmasını isteyen Galip Sakder, “Tarihinin en zor günlerini yaşayan Bursaspor’a haiz çıkılmasını daima her ortamda dile getirdik. Divan Yönetim Kurulu olarak yaptığımız tüm çabalarımız ve girişimlerden sonrasında bugünlere geldik. Yaptığımız hamleler sonucunda kulübün sahipsiz kalmamasını sağladık. Başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve yönetim kuruluna teşekkür ederiz. Sadece son maçta yaşanmış olan vakalar, tribünlerden gelen tepkiler sonunda Yönetim Kurulu, muhteşem kurultay sonucu almaya zorlanmış ve kulüp yeni bir kaosa sürüklenmiştir” dedi.

“Ciddi adaylar göreve soyunmalıdır”

Amedspor maçında yaşanmış olan olayların kabul edilmeyeceğini de kaydeden Galip Sakder, rakip takıma verilen cezaların ise kabul edilemeyecek boyutta bulunduğunu söylemiş oldu. Erokspor maçında da bir yargıcı faciasının yaşandığının altını çizen Sakder, “Bursaspor’un maalesef sahipsiz bırakıldığı imajı yaratılmak istenmektedir. Sadece Bursaspor büyük bir camiadır. Engebeli, virajlı yollardan daima çıkmasını bilmiştir. Bugün için elimizdeki araç-gereç bu. Muhteşem Genel Kurul kararından sonrasında ortaya çıkacak başkan adaylarına bakacağız. Bursaspor’un bilhassa maddi açıdan içinde bulunmuş olduğu sıkıntılı durumdan çıkarabilecek adaylara ihtiyacı vardır. Seçildikten sonrasında bunlardan haberimiz yoktu bahanelerini üretmeyecek Bursaspor’u her mevzuda düzlüğe çıkarabilecek ciddi adaylar bu ciddi göreve soyunmalıdırlar” şeklinde konuştu.

“Bursaspor yönetimine aday bile bulamayabiliriz”

Başkalarını eleştirirken, aynı hatalara Bursaspor Kulübü olarak kesinlikle düşülmemesinin icap ettiğini açıklayan Sakder, “Büyük Bursaspor camiasına ve taraftarına bu mevzuda da büyük görevler düşmektedir. Bu topluluk her olumsuzlukta yönetimi istifaya çağrı etmemelidir. Geçmişte bu davranışlardan rahatsız olarak kulübün önünden dahi geçmeyen yöneticiler bilinmektedir. Bu kriz döneminde birazcık daha sakin ve akılcı olmalıyız. Tüm bu negatif şartlar devam etmiş olduğu taktirde Bursaspor yönetimine talip olacak aday bile bulamayacağız” dedi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası