Boşanma aşamasındaki eşini ‘öldürmeye teşebbüsten’ yargılanan iş insanı avukata omuz atınca tutuklandı


Eşi Polen Atay’ı öldürmeye çalmış olduğu iddiasıyla, 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanan iş insanı Can Atay, duruşma çıkışında eşinin avukatına omuz attığı sebebi öne sürülerek, üç gün süreli “zorlama hapis cezasına” çarptırıldı.
İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya, “Eşini kasten öldürmeye girişim” suçundan tutuksuz yargılanan Can Atay katıldı. Şikayetçi Polen Atay ise duruşmaya gelmedi. 
Can Atay, duruşma bitiminin peşinden salondan çıkarken kapıda olan şikayetçi avukatı Sibel Engin’e omuz atarak hızla geçti. Avukat Engin, “Niçin saldırıyorsunuz” diyerek bağırdı. Can Atay ise “Ne saldıracağım avukat hanıma” diyerek süratli bir halde oradan uzaklaştı. Duruşma salonuna giren avukat Sibel Engin mahkeme başkanına Can Atay’ın kendisine omuz atığını söylemiş oldu. Avukat Engin, “Mesleğimi yapmam engelleniyor. Sinirden titriyorum” dedi.
Mahkeme başkanı Adil Can Atay’ın yakalanarak geri getirilmesine ve hakkında tutuklama sonucu verilmesine karar verdi. Can Atay binada ayrılmadan güvenlik birimlerince yakalanarak mahkemeye getirildi. Hakimin “Niçin omuz attın?” diye sorması üstüne Atay, “Omuz atmadım, Kasten önümü kestiği için vücudumla kendimi ittirerek geçtim. Önümü kasten bloke etmişti” ifadelerini kullandı. Mahkeme başkanı, sanığın duruşma salonu çıkışında avukat Sibel Engin’e kasten omuz attığı ve sarstığı şahit beyanları ve gösterilen görüntülerle durağan(durgun) bulunduğunu belirtti. Sanık Atay’ın 3 gün süreyle disiplin hapsine karar verdi. Salondan polis eşliğinde çıkartılan Atay tutuklama işlemelerinin yapılması için karakola götürüldü. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası