Batman’da rögar kapağı hırsızlığına 3 yıl hapis cezası

(*3*)(*3*)19 Mayıs Mahallesi 948. Sokak’ta ortalama 1 yıl ilkin yaşanmış olan rögar kapağı hırsızlığının peşinden Batman Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon (BASKİ) Müdürlüğü suç duyurusunda bulundu.

Polisin yapmış olduğu araştırmada hırsızlık vakasını Turan Dayanç’ın yapmış olduğu tespit edildi.
Hakkında 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘Kamu yararına tahsis edilmiş eşya hakkında hırsızlık’ suçundan dava oluşturulan Dayanç, 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Batman Belediyesi’nden de meydana getirilen açıklamada, kamu malının çalınması, satılması ve yada bunlara aracılık eden şahıs yada kişiler hakkında cezai yaptırımların bulunmuş olduğu kaydedilerek, “Emsal niteliği taşıyan hırsızlık vakasında mahkeme hırsızlık suçunu affetmemiş, ilgili şahsı 3 yıl hapis cezası ile cezalandırmıştır. Batman halkının öz malını sırf kendi menfaatleri uğruna çalıp, satarak haksız kazanç elde etmeye çalışanlar bir kez daha düşünmelidirler ki, meydana getirilen bu fiilin sonucu cezaevidir” denildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası