Başkan Oran’dan MHP’li Çelik’e ‘şeffaflık’ yanıtı: Be bilgisiz!


Çeşme Belediye Başkanı Muammer Ekrem Oran, kendisini eleştiren MHP Çeşme İlçe Başkanı Gökhan Çelik’e video ile cevap verdi.
Geçtiğimiz günlerde ilçede satışa çıkan arsaların duyurusunun Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) yayımlanmadığını ifade eden ve ‘şeffaflı’ çağrısı icra eden MHP’li Çelik’e Başkan Oran toplumsal medya üstünden sert cevap verdi.

“DAHA EKAP’IN NE OLDUĞUNU BİLMİYOR!”

Videoda MHP İlçe Başkanı Çelik’in açıklamalarına yer veren, Ekrem Oran, EKAP’tan yalnız alımların duyurusunun yapıldığını altını çizerek, “Kamu alım ihaleleri ile kamu satım ihaleleri tamamen değişik kanunlara bağlı. Arkadaşımız EKAP’ın dahi ne işe yaradığını biliyor. EKAP; Elektronik Kamu Alımları Platformu. Yanı bizim yaptığımız alımların duyurusunun yapılacağı yerdir” diye konuştu.

“BE BİLGİSİZ, BE TERBİYEDEN NEZAKETTEN UZAK ARKADAŞ!”

Peşinden satışların nerede duyurulduğunu özetleyen Başkan Ekrem Oran, “Satışlar Basın İlan Kurumu yöntemiyle duyuruluyor. Sayı belli bir sınırı aştığı vakit da Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazetesi’nde duyuruluyor. Peki, bu satışların duyurusu yapılmış oldu mu? Yapılmış oldu. Duruldu mu? Duyuruldu. Politika nezaket işidir. Be kardeşim, be bilgisiz, be terbiyeden nezaketten uzak dost! Bilmiyorsan sor; avukatın da, arkadaşın da, danışmanın da mı yok? Bu kadar mı yalnızsın?” ifadeleri tepki gösterdi.

pic.twitter.com/THUCfOWAs3
— M. Ekrem Oran (@MEkremOran) November 13, 2022

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası