Başkalarının Hayatı filminin konusu ne, oyuncuları kim?


Başkalarının Hayatı (The Lives of Others), yönetmenliğini ve senaristliğini Florian Henckel von Donnersmarck’ın üstlendiği, 2006 yapımlı bir dram konulu bir filmdir.

BAŞKALARININ HAYATI FİLMİNİN KONUSU NE?

Filmimizde vakalar şimdi artık mevcut olmayan bir ülke olan Doğu Almanya (DDR)’da 1984 senesinde adım atar ve Berlin Duvarı’nın yıkılmasından ve iki Almanya’nın birleşmesinden iki yıl sonrasında sonrasında, şu demek oluyor ki 1991 senesinde biter. Totaliter rejimin korunabilmesi için devlet ülkede Stasi isminde fazlaca kuvvetli ve yaygın bir güvenlik ve danışma ağı kurmuştur ve bünyesinde yüzbinlerce danışma elemanı çalıştırmaktadır. Bunlardan biri de bununla beraber bu örgütün akademisinde dersler de veren üst düzey kıdemli eleman Yüzbaşı Gerd Wiesler’dir. Wiesler’e akademiden derslik arkadaşı ve şimdiki amiri Yarbay Grubitz’le beraber çağrı edildikleri oyunun galasında, Kültür Bakanı Bruno Hempf tarafınca rejim muhalifi olabileceğinden kuşkulanılan oyun yazarı Georg Dreyman’ı takibe almaları görevi verilir. Dreyman sanatçılar içinde rejime en sadık olanıdır.

BAŞKALARININ HAYATI FİLMİNİN OYUNCULARI KİM?

Martina GedeckUlrich MüheSebastian Koch

BAŞKALARININ HAYATI FİLMİNİN IMDB PUANI KAÇ?

Başkalarının Hayatı filminin IMDb puanı 10 üstünden 8.4 olarak belirlenmiştir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası