Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Muhalefet bir terörist için ilk defa DNA testi istedi

Bakan Asil’dan Kılıçdaroğlu’na tepki: Muhalefet bir terörist için ilk defa DNA testi istedi – Son Dakika Haberleri İnternet

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Muhalefet bir terörist için ilk defa DNA testi istedi

İçişleri Bakanı Süleyman Asil şunları söylemiş oldu:

Dün toplumsal medyada bir video dolaştı. Kim bilir ilk kez kamuoyu bir teröristi bu seviyede net bir şekilde izledi ve gerçek yüzünü görmüş oldu. Bir bayan terörist tabanca eğitimi, bomba eğitimi almış, söz mevzusu eylemin hazırlığında parmağı olan, mecazi anlamda söylemiyorum, direkt parmak izi olan, başka eylemler yapacağını da söyleyen bir hanım terörist… Peki o izahat sonrasında bizlere neyi tartıştırmaya çalıştırdılar? Eylemi meydana getiren o muydu, başkası mı? Devlet yanıldı mı, yanılmadı mı? Bir karşıcılık partisi ilk kez DNA raporu istedi terörist için.

Evlat nöbetindeki ailelerin başına ne geldiğini senelerdir tartışmadılar. Lavrion Kampı’nı bugün dünyaya anlatmaya çalışıyoruz. Bu tarz şeyleri bu elemanların iyi mi toplandığını asla tartışmadık. Paramotor o denli uçar mı diye uzman kesilmesini bildiler. Uçar. Sen bu örgütün iyi mi internasyonal lojistik destek aldığını bilmezsen bunu da bilemezsin.

ÖZÜR BEYANI GÖRMEDİK

92 teröristin iyi mi ana karşıcılık partisinin raporunda yer aldığını da tartışmadık. Bizim bir terörist listemiz var. O listeye bakarız, gri midir, kırmızı mıdır… Şimdi bir şeye daha bakmak aklımıza geldi, ‘Tutuklu Gazeteciler Raporu’nun bir kısmına bakmak…Tutuklu gazeteciler listesinin bir kısmına da bakacağız artık. Buna ilişik bir özür beyanı görmedik.

PKK ile PYD içinde bağ kuramayanlar, emniyete koşup ‘eyleme karışan silahların seri numarasını istiyoruz’ diye telaşa kapıldılar. Bunun için milletten özür dilerler mi? Hayır. Bunun için ‘biz yanlış yaptık’ derler mi? Hayır.

İçinde bulunduğumuz kurum tarihinin en büyük başarılarına imza atıyor.

BU NASIL BİR GAZETECİLER LİSTESİDİR Kİ 16’SI KIRSALDA PKK ADINA FAALİYET GÖSTERMEKTEDİR

Bu raporu biz koymuşuz şeklinde suçlandık, iftiraya uğradık. Polisimiz ve bekçilerimiz yardımıyla tamamlanamamış bir fiil var. Bu kadar gözleri kararmış, bu kadar terör örgütü sözcülüğü meydana getiren bir eylemi ilk kez görüyorum. Kimse kusura bakmasın bunu söylemek zorundayız. Bunlar kalemiyle ekmeğini kazanan kişiler değil. Bu iyi mi bir gazeteciler listesidir ki 16’sı kırsalda PKK adına etkinlik göstermektedir. 1 tanesi MLKP adına fiil yapmaktadır. Meselenin aslı açıktır. Hem içerde hem dışarda, terörle mücadelede sorumluluğumuz büyüktür. İğne ile kazarak bu noktaya gelindi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası