Bağcılar'daki anne cinayetine ilişkin görüntü çekerek paylaşan 3 kişi gözaltına alındı

(*3*)Bağcılar'daki anne cinayetine ilişkin görüntü çekerek paylaşan 3 kişi gözaltına alındı

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, Bağcılar’da yaşanmış olan anne cinayeti ile ilgili görüntü çekerek toplumsal medyada paylaşım yapanlar hakkında işlem başlattı. Meydana getirilen çalışmalarda görüntü çekerek paylaşım meydana getiren 3 kişi, “Soruşturmanın Gizliliğinin Açıkca İhlal Edilmesi” suçundan gözaltına alındığı bildirildi. Mevzu ile ilgili İStanbul Güvenlik Müdürlüğü’nden izahat yapılmış oldu. Açıklamada, “İstanbul Güvenlik Müdürlüğü görevlilerince, “Soruşturmanın Gizliliğinin Açıkca İhlal Edilmesi” suçu ile ilgili Bağcılar ilçesinde yürütülen çalışmalarda; 25.09.2022 tarihinde Fevziçakmak Mahallesinde meydana gelen kasten öldürme vakası ile ilgili vaka anına ilişkin telefonla video çekilmiş olduğu, çekilen görüntünün toplumsal medya ile yazılı ve görsel basında paylaşılmış olduğu belirlenmiştir.

Meydana getirilen incelemede; görüntülerin ilk çekilmiş olduğu adres tespit edilmiş, S.A.(19) ile babası N.A.(37) ve babasının arkadaşı G.K.(47) isminde ilk paylaşan şahıslar görevlilerimizce elde etmiştir.

Mevzu ile ilgili yakalanan şüpheli şahıslar, “Soruşturmanın Gizliliğinin Açıkca İhlal Edilmesi” suçundan haklarında yürütülen soruşturma işlemlerinin peşinden 26.09.2022 tarihinde adli makamlara sevk edilecektir” ifadelerine yer verildi.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası