Android kullanıcılarını etkileyen yeni virüs bulundu


Android kullanıcılarını etkileyen yeni bir uygulama virüsü fark edildi. Daha ilkin Samsung tarafınca açıklanan bir virüs bulunuyordu. Şimdi ise siber güvenlik araştırma uzmanlarının fark etmiş olduğu fena amaçlı yazılım, ERMAC bankacılık truva atını kullanıyor. İki fena amaçlı yazılım popüler Android uygulamalarına sızıyor ve yazılımı kullanıcının telefonuna gizliyor. 

ANDROID KULLANICILARI TEHLİKE ALTINDA

Fena amaçlı yazılımları tespit eden siber güvenlik şirketi ThreatFabric, yayınladığı raporda ERMAC bankacılık truva atını kullanan fena amaçlı yazılımı tespit etti. Zombinder hizmetini deşifre etmeyi başaran uzmanlar, yazılımın nereden yayıldığını tespit etti. Windows ve Android için indirme seçeneğinin sunulduğunu aktaran uzmanlar, kullananların ERMAC bankacılık truva atını içeren indirmeyi yaptıktan fena amaçlı kişilerin, e-postalarını, iki faktörlü kimlik doğrulama kodları ve öteki pek oldukça kişisel bilgiyi çalabildiğini aktardı. Öte taraftan Zombinder hem de Android’de popüler uygulamalara da sızabiliyor. Yasal ve güvenilir olarak görülen uygulamalara dahi yapışabilen bu yazılım, kullananların bir sonraki güncellemeye kadar bilgilerini çalabiliyor. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası