Ali Mahir Başarır ile Mustafa Doğan İnal birbirine girdi


Görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve 4 belediye mensubunun yargılandığı “yolsuzluk” ve “zimmete para geçirme” davasının 9. duruşması bugün Yalova 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmüştü.
Tutuksuz yargılanan ve görevinden uzaklaştırılan Belediye Başkanı Vefa Salman’ın avukatı Deniz Baykal, Salman’ın suçsuzluğuna ilişkin bilirkişi raporuna dikkat çekmişti.
Duruşmada Vefa Salman’ın hemen hemen görevde olmadığı 2014 yılına ilişkin bir soruşturmanın da dosyaya eklenmesine karar verilmişti.

CHP’Lİ BAŞARIR MAHKEME HEYETİNE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Mahkeme heyetinin bu sonucuna ve Salman’ın göreve iade edilmemesine tepki gösteren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır mahkeme heyetine “Yazıklar olsun. Bu yaptığınız doğru değil, burada hakkaniyet falan yok” dedi. CHP heyeti arkasından mahkeme salonunu terk etmişti.
Vefa Salman’ın yargılandığı davada CHP’liler mahkeme heyetine tepki göstermişti. İçişleri Bakanı Süleyman Asil CHP’lilere ‘eşkıya ekibi’ derken, CHP ‘den “Eşkıya arıyorsan tarafındaki baronlara bakacaksın” yanıtı gelmişti.

ALİ MAHİR BAŞARIR İLE MUSTAFA DOĞAN İNAL BİRBİRİNE GİRDİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski avukatı Mustafa Doğan İnal ile CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın yargılandığı davada üstünden birbirlerine ağır sözler sarf ettiler.
İnal, 27 Ekim tarihinde mahkeme heyetine tepki gösteren Başarırı’ın görüntülerini paylaşarak “Rüşvetten yargılanan yalova belediye başkanının duruşması… İstiklal mahkemeleri ve yassıada mahkemesi şeklinde kendilerinden yönerge almadığı için yapıyor bunu terbiyesiz. Bunlar için mahkeme solunu basmak,tehdit etmek,küstahlık,yalan,riya,yolsuzluk yapmak olay i adiyeden şeyler” ifadelerine yer vermişti. 

Rüşvetten yargılanan yalova belediye başkanının duruşması…
İstiklal mahkemeleri ve yassıada mahkemesi şeklinde kendilerinden yönerge almadığı için yapıyor bunu terbiyesiz.
Bunlar için mahkeme solunu basmak,tehdit etmek,küstahlık,yalan,riya,yolsuzluk yapmak olay i adiyeden şeyler pic.twitter.com/fJjwqLa20w
— Mustafa Doğan İNAL (@mustafadinal) October 27, 2022

BAŞARIR: FETÖCÜLERDEN PARA, REZİDANS ALAN NAMUSSUSDUR! 

İnal’ın paylaşımını alıntılayan Başarır da “Hey avukat şerefin var ise Vefa Salman’ın da senin de gel mal varlığını araştıralım haksız, hukuksuz zenginleşen şerefsizdir! Fetöcülerden para, rezidans alan namussusdur! Haydi?” dedi.

Hey avukat şerefin var ise Vefa Salman’ın da senin de gel mal varlığını araştıralım haksız, hukuksuz zenginleşen şerefsizdir! Fetöcülerden para, rezidans alan namussusdur! Haydi? https://t.co/LWeySAaVHT
— Ali Mahir Başarır (@alimahir) October 29, 2022

İNAL: BU İDDİANA DA DAVA AÇIYORUM

Hemen sonra Başarır’a cevap veren İnal, “İspat etmessen senden şerfsiz ve namussuzu yok. Ona buna balçık atarak, palyaçoluk yaparak hayatına devam eden yeteneksiz boş birisin. Daha ilkin kazandığım tazminatlar azca geldi sanırım. Bu iddiana da dava açıyorum gel ispatla mahkemede para ve rezidansı yapancı herif” ifadelerine yer verdi.

İspat etmessen senden şerfsiz ve namussuzu yok. Ona buna balçık atarak, palyaçoluk yaparak hayatına devam eden yeteneksiz boş birisin.
Daha ilkin kazandığım tazminatlar azca geldi sanırım.
Bu iddianada dava açıyorum gel ispatla mahkemede para ve rezidansı yapancı herif. https://t.co/DPj6PBDQJj
— Mustafa Doğan İNAL (@mustafadinal) October 29, 2022

BAŞARIR: O TAZMİNATLARI VEREN HAKİMLERİ DE HERKES BİLİYOR! 

Başarır da şu yanıtı verdi:

Palyaçoluk bile kara paracılıktan hırsızlıktan iyidir; o tazminatları veren hakimleri de hepimiz biliyor! “Yazıklar olsun” seni odasına kabul eden o hakimlere!

Palyaçoluk bile kara paracılıktan hırsızlıktan iyidir; o tazminatları veren hakimleri de hepimiz biliyor! “ yazıklar olsun” seni odasına kabul eden o hakimlere! https://t.co/GszVCxqDHY
— Ali Mahir Başarır (@alimahir) October 29, 2022

İNAL: AL SANA FIRSAT…

İnal da şu şekilde dedi:

Buna da dava açıyorum boş beleş Ali Mahir. Kimmiş hırsız gel ispatla! Azca sonrasında UYAP tan açıp davayı burdan paylaşacağım. Al sana fırsat, fetö parası,rezidans ve hırsızlığı gel ispatla. Tüm twitter alemi tanık olsun, izlesin.

Buna da dava açıyorum boş beleş Ali Mahir.
Kimmiş hırsız gel ispatla!
Azca sonrasında UYAP tan açıp davayı burdan paylaşacağım.
Al sana fırsat, fetö parası,rezidans ve hırsızlığı gel ispatla.
Tüm twitter alemi tanık olsun,izlesin. https://t.co/K8hLmWwMhw
— Mustafa Doğan İNAL (@mustafadinal) October 29, 2022

İNAL’DAN BAŞARIR’A TAZMİNAT DAVASI

Yeni bir paylaşımda bulunun İnal, Başarır’a, kişilik haklarına haksız hücum sebebiyle tazminat davası açtığını duyurdu. İnal, “Yalancı iftiracı Ali Mahir’e tazminat davalarımı açıp kabahat duyumu yaptım. Mahkemeye parmak sallayıp,karacılık atarak  o şekilde sıyrılamassın. Hadi bakalım gel ispatla! Kazanacağım tazminatlar gene gereksinim sahiplerine,yetimlere ve muhacirlere inşAllah” ifadelerine yer verdi.

Yalancı iftiracı Ali Mahir’e tazminat davalarımı açıp kabahat duyumu yaptım.
Mahkemeye parmak sallayıp,karacılık atarak o şekilde sıyrılamassın. Hadi bakalım gel ispatla!
Kazanacağım tazminatlar gene gereksinim sahiplerine,yetimlere ve muhacirlere inşAllah pic.twitter.com/hJCiJhZNcp
— Mustafa Doğan İNAL (@mustafadinal) October 29, 2022

BAŞARIR’A ‘SOYLU’YU TEHDİT ETTİN’ FEZLEKESİ

Ankara başsavcılığı, Edremit Belediyesi’nce düzenlenen etkinlikteki konuşmasında, Asil’ya yönelik sözlerini gerekçe göstererek, Başarır hakkında ‘tehdit’ iddiasıyla fezleke düzenlemişti.
AA’nın haberine gore, Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu tarafınca hazırlanan fezlekede, Başarır’ın, Edremit Belediyesi’nce 20 Ağustos’ta düzenlenen 5’inci Edremit Kitap ve Kültür Sanat Fuar programındaki konuşmasına yer verildi. Başarır o konuşmada şunları söylemişti:
“…Birçok milletvekili yargılanacaktır. Fakat bir şahıs hususi yargılanacaktır; o da Süleyman Asil, vakası başlıyor. Ona af yok. Ona asla af yok, bunu bilin.” 
Şikayete mevzu beyanların bazı basın-yayın organları ve haber sitelerinde de yer bulmuş olduğu kaydedilen fezlekede, Asil’ya yönelik söylemlerle tehdit suçunun yasal unsurlarının oluştuğu iddia edildi:

27. Dönem Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın tehdit suçunu işlediğine dair hakkında fezleke tanzimini gerektirir kafi ve kanuni delilin mevcut olduğu, bundan dolayı adı geçen milletvekili hakkında Anayasa’nın 83. maddesine istinaden dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulunulması gerektiği…

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası