‘Ali Koç her anlamda destekliyor’


Fenerbahçe Beko Başantrenörü Dimitris Itoudis, sezonun gidişatı ve Avrupa basketbolunun gündemine dair İtalya basınından Eurodevotion’a açıklamalarda bulunmuş oldu.Yunan koç EuroLeague’in Amerikan Basketbol Ligi’ndeki (NBA) ‘play-in’ sistemini kullanımı icap ettiğini söylemiş oldu.Ek olarak Itoudis, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un takıma destek bulunduğunu belirtti.Başantrenör Dimitris Itoudis’in açıklamaları şu şekilde:”Basketbol bir sinerji oyunudur. Kulüp, teknik kurul, oyuncular ve çalışanların tamamı bir arada ve aynı yönde hareket etmeli. Sezona aslen yavaş ve fena başladık. Bahçeşehir maçıyla beraber yavaş yavaş iş disiplinimizi artırdık.”

“BARCELONA MAÇI ‘UYAN’ ÇAĞRISIYDI”

“Johnathan Motley’nin oyuna dair saygısını takdir ediyorum. Başka bir seviyeye ulaştı, iyi gidiyor fakat hala gidecek yolu var. Bazı durumlarda iyi mi müdafa yapması icap ettiğini anlamalı. Kimi vakit 4, kimi vakit 5 numara olarak oynadı. Kendini geliştirir ve bir sonraki adımı atarsa Avrupa’nın en mühim oyuncularından biri olabilir.””Bu sürem EuroLeague’de tek kaybettiğimiz maç Barcelona’ya karşı. Bu maç bazı açılardan bizlere ‘uyan’ çağrısı oldu ve bu önemliydi. Arka arkaya iki F4 meydana getiren bir takıma karşı, birçok yeni oyuncuyla, 14 sayı geriden gelmiş olarak ve fena üçlük atarak oynadığımız bir maçtı. Maça ortak olduk ve kazanma şansımız vardı. Yenilgilerin size hangi dersleri verdiğini bilmek mühim.”

“NBA’DAKİ GİBİ PLAY-IN OLMALI”

“Nemanja Bjelica’dan iyi mi faydalanacağıma dair hiçbir fikrim yok. Açıkçası Bjelica’nın kıymetini biliyoruz, takdir ettiğimiz özellikleri sebebiyle onu transf erettik sadece birkaç senedir Avrupa basketbolundan uzakta. Ilkin sağlığına kavuşmalı ve sonrasında adım adım gitmeliyiz. Ne vakit geri döneceğini söyleyemem, doktorlar işlerin yolunda gittiğini söylüyorlar fakat gene de birazcık daha sabra ihtiyacımız var.””Rekbet gücü oldukça yüksek bir sezondayız fakat sonuçta EuroLeague hep bu şekilde. 8’inci ile 18’inci içinde hep birkaç yengi fark oluyordu. Gelecek sürem 20 ekip olunca ne yapacağız. NBA’daki benzer biçimde play-in oynatmalıyız bence. Bunu hep söylüyordum. Neredeyse her vakit ilk sıralarda olduğumuz CSKA’dayken bile daha çok takımın playoffta olması icap ettiğini savunuyordum.”

“ALİ KOÇ HER ANLAMDA DESTEKLİYOR”

“EuroLeague, koçlar ligi değil; hayır! Sezonu dokuzuncu bitirince kapının önüne konduğunuz bir lig, koçlar ligi değildir. İki tehlikeli sonuç sakatlık bile sizi tüm hedeflerinizden uzaklaştırabilir ve sonunda işinizden olmuş olursunuz. EuroLeague, oyuncuların ligidir. Antrenörler de oldukça iyi çalışıyor ve tesir ediyor fakat bu lig, kesinlikle koçların ligi değil.””Fenerbahçe, maksimum konsantrasyon ve adanmışlıkla yoluna devam etmeli. 30 milyon taraftara ve Ali Koç benzer biçimde bizi her anlamda destekleyen bir başkana karşı büyük sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklar sebebiyle en iyisini yapmak isterim.”

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası