AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten Konya’daki vahşetle ilgili açıklama

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Konya’da hayvanlara işkenceyle ilgili olarak, “Yetkililer bu doğrultuda lüzumlu tedbirleri almak suretiyle talimatlandırılmıştır. Konya’daki kahredici görüntülerin peşinden valiliğimiz ve belediyemiz derhal müdahale etmiştir. İlgili kişiler görevden alınmıştır. Başsavcılık soruşturma başlatmıştır” dedi.


25 Kasım 2022 Cuma, 20:09

Abone Ol

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin elindeki kürekle bir köpeğe vurarak yerde sürüklediği görüntülerin toplumsal medyada gündem olmasının peşinden 2 şahıs tutuklandı.
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Konya’da hayvanlara işkence görüntülerine ilişkin toplumsal medya hesabından açıklamada bulunmuş oldu. Çelik paylaşımında şu ifadelere yer verdi:Tüm canlılar aynı evrenin parçasıyız. Konya’da hayvanlara karşı sergilenen yırtıcı tutum, hepimizin vicdanını yaraladı ve derinden üzdü. Tüm canlıların ortak kaderi paylaştığına inanan bir değerler sistemine sahibiz. Hayvanlara meydana getirilen zulümlere asla hoşgörme göstermeyiz. Evlatlarımızın ve yurttaşlarımızın sahipsiz hayvanlar tarafınca saldırıya uğramasını, yurttaşlarımızın mağdur olmasını engelleyecek tüm tedbirleri alacağız. Hem de da hayvanların eziyet ve zulüm görmesini engelleyecek mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu benzer biçimde hem sokak hayvanlarına haiz çıkacak hem de insanımızın bu tür sorunlarla karşılaşmamasını sağlayacak tavrımızı daha etkili şekilde uygulayacağız. Yetkililer bu doğrultuda lüzumlu tedbirleri almak suretiyle talimatlandırılmıştır. Konya’daki kahredici görüntülerin peşinden valiliğimiz ve belediyemiz derhal müdahale etmiştir. İlgili kişiler görevden alınmıştır. Başsavcılık soruşturma başlatmıştır.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası