Ahmet Eşref Fakıbaba’nın istifasını beğenen AKP’li vekil: Sehven oldu


Siyasette aktarma tartışmaları hız kesmeden devam ediyor.CHP’den Memleket Partisi’ne geçen ve son olarak sonrasında da çekilme eden Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye geçmesi, AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın ise çekilme etmesiyle siyasetin suyu iyice ısındı.Çelebi’nin katılımıyla motive olan AKP, Erdoğan’ın Çelebi’ye rozet takmasından bigün sonrasında mühim bir adı olan Fakıbaba’yı yitirdi. Fakıbaba’nın Şanlıurfa özelindeyse oldukça kuvvetli olduğu ve AKP içinde toplu kopuşlar olacağı gündemdeki yerini koruyor.

FAKIBABA’NIN PAYLAŞIMINI BEĞENDİ, AÇIKLAMA YAPTI

Fakıbaba’nın, parti üyeliğinden ve milletvekilliğinden istifasının toplumsal medyada AKP Siyasal ve Hukuki İşler Başkanı Yaşamsal Yazıcı’nın yardımcısı AKP Ardahan Milletvekili Orhan Atalay tarafınca beğenilmesi de, yeni çekilme sinyali olarak değerlendirildi. Peşinden, toplumsal medya hesabından bir izahat icra eden Atalay, “Sn Fakıbaba’nın Ak Parti’den ayrıldığına dair bildirimine beğenim dokunmatik sebebiyle sehven olmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

BEĞENİ ÇEKİLDİ

Açıklamada bulunan Atalayın’ın beğenisini geri çektiğin de görüldü. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası