28 Şubat davasında Çetin Saner’e tahliye


İddianamesi FETÖ’cü eski Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili tarafınca yazılan 28 Şubat davasında, müebbet cezası sebebiyle Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde bulunan Emekli Korgeneral Çetin Saner’in (83) infazı ertelenerek tahliye edildi.
Yaşanmış olan gelişmeyi Cumhuriyet’e değerlendiren ve 28 Şubat davası sanıklarından olan Emekli Albay Alican Türk, şunları söylemiş oldu:

Bu akşam saat 21.00 itibariyle Silivri’de bulunan Çetin Saner Paşamız da sıhhat durumu gözetilerek özgür bırakıldı. 83 yaşındaki Çetin Saner Paşa geçtiğimiz günlerde kalp yetmezliği sebebiyle Adlî Tıp’a sevk edilmişti. Saner Paşa’nın problemi epey süredir vardı.

4 SUBAY DAHA ADLİ TIP’A SEVK EDİLDİ

Aynı cezaevinde bulunan 90 yaşındaki Ahmet Çörekçi, 86 yaşındaki İlhan Kılıç, 74 yaşındaki Kenan Deniz ile İdris Koralp Paşaların da Adlî Tıp’a sevk edildiklerini, mesela Kenan Deniz Paşa’dan da cilt kanseri şüphesiyle biopsi alındığını öğrendim.

Çevik Bir ve Aydan Erol’un peşinden aynı davada sıhhat sorunları sebebi ile tahliye sayısı Çetin Saner ile 3’e çıktı.

NE OLMUŞTU? 

Yargıtay, 28 Şubat davasında aralarında devrin Genelkurmay 2’nci Başkanı Emekli Orgeneral Çevik Bir ile Genelkurmay Harekat Başkanı Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın da aralarında bulunmuş olduğu bulunmuş olduğu 14 sanığa verilen hapis cezalarını onamıştı.
Cezanın onanması üstüne cezaevlerine gönderilen, yaşları 74-90 içinde değişen ve ortalama 450 gündür (15 aydır) tutuklu bulunan 14 subaydan Çevik Bir 1 Ağustos’ta, Aydan Erol ise 1 Kasım’da sıhhat sorunları sebebiyle infaz erteleme sonucu sonrası tahliye edilmişti.
Halen içeride bulunan 11 subayın da ciddi sıhhat sorunları bulunuyor.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası