15 yaşındaki çocuğa asansörde bıçaklı saldırı!


Gaziantep’te 8 Aralık Perşembe günü Şehitkamil ilçesinde bir sitede 50-60 yaşlarındaki bir kişi, 15 yaşındaki çocuğun peşinden asansöre bindi. Kapının kapanmasının arkasından kişi, evladı boğazına dayadığı bıçakla tehdit ederek rahatsızlık etmeye çalıştı. Kişi ile uzun süre boğuşan ve direnen çocuk, asansörde attığı çığlığı duyan annesinin yardımıyla saldırgandan kurtuldu. Boğuşma esnasında elinden yaralanan ve parmağına 10 dikiş atılan çocuğun uğramış olduğu hücum ile ilgili ise polis araştırma başlattı. 

“ASANSÖRDE BIÇAĞI BOĞAZIMA DAYADI”

Yaşamış olduğu vakası özetleyen 15 yaşındaki çocuk, “O gün ben evde kimse olmadığı için yeğenimi okuldan almaya gittim. O adamı okulun bahçesinde gördüğümü hatırlıyorum, yeğenimi okuldan aldıktan sonrasında evine bıraktım. O sırada ağabeyimle karşılaştım, ağabeyim ekmek almaya gidiyormuş. Meğerse o adam beni halen takip ediyormuş. Sonrasında oturduğumuz binaya yetiştim asansöre binecektim, o sırada arkamdaydı kapıyı kendisine tuttum. O sırada ben kendisine bakmıyordum arkam dönüktü. Bıçak varmış cebinde ve bana adımı sordu, yanıt vermedim, ondan korkmamamı söylemiş oldu. Sonrasında bıçağı boğazıma dayadıktan sonrasında ’Fakat istediklerimi yaparsan’ dedi. Ben bıçağı görünce bıçağa sarıldım. O sırada bıçak elimi kesti ve kanlar süzülüyordu. Kendisine fazlaca yalvardım, telefonumu kendisine bile vermek istedim. Kendisi de ’Telefonu ne yapacağım, ben seni isterim’ dedi. O sırada fazlaca korkmuştum, ben bıçağı çektim elinden düştü, sonrasında boğazımı sıkmaya başladı” dedi. 

“BAĞRIRSAN BOĞAZINI KESERİM”

Bir süre asansörde saldırgan ile boğuştuğunu özetleyen kız evladı, annesinin yardımıyla tacizciden kurtulduğunu belirterek, “Boğazımı sıkmaya devam ederken bir taraftan da yere düşen bıçağı almaya çalıştı. Ben kendisine bana dokunmaması icap ettiğini söyledim. Ona karşın boğazımı daha da sıkıyordu. Bana ‘Bağırırsan boğazını keserim’ şeklinde tehditlerde bulunmuş oldu. ‘5 dakika dişini sık, eğer çırpınırsan canın fazlaca acır’ şeklinde kelimeler söylemiş oldu. Boğazımı sıkarken bir ara gözlerim kararmış oldu bayılacak şeklinde oldum. Can havliyle 8. kat tuşuna bastım ve o katın kapısı yarım açıldı. Bu kez o tuşa bastı ve kapı kapanmış oldu. Sonrasında bağırmalarımı annem duydu, 10. kata çağırdı asansörü. Kapı açıldığında adam benim belime çıkmış ve boğazıma bıçak dayamıştı. Annem o an insanın ceketinden tutup ’Sen benim kızıma ne yapıyorsun’ dedi. Panikle bıçağın ters tarafını tutmuş. Annem o adamı çekerken anneme bıçak salladı ve annem geri çekildi. Arkasından kişi merdivenlerden firar etti” dedi. “SAPIĞI KOVALIYORUM” DEMİŞŞahsın kaçmadan ilkin kendisine tekme attığını özetleyen çocuk, şahsın kaçarken ise sesleri duyarak dışarı çıkan bina sakinlerini, “Binada sapık var, sapığı kovalıyorum. İçeriye girin, size bir şey olmasın” diyerek kandırdığını kaydetti. 

“KAPININ ÖNÜNE BİLE ÇIKAMIYORUM!”

Vaka sebebiyle büyük bir travma yaşayan 15 yaşındaki öocuk, artık her şeyden korktuğunu kaydetti. Evden dışarı çıkmaya korktuğunu özetleyen kız evladı, “Psikolojim bozuldu, kapının önüne bile çıkamıyorum. Parmağımda 10 tane dikiş var, sıhhat ocağına muayene için gitmem gerekiyor gidemiyorum. Asansöre binmek isterim korkuyorum. Bir an ilkin yakalanıp cezasını çeksin isterim. Bana bunu yaşattı, yetkililerin bir an ilkin bulmasını isterim” dedi. Kızının yaşamış olduğu vakası gözyaşlarıyla özetleyen anne A.T. ise, “Benim kızım fazlaca acılar ve korku yaşadı. Asansörde bağrışmaları duydum ve asansöre baktığımda kızımın bir eliyle boğazını sıkıyor, öteki eliyle de boğazına bıçağı dayadığını gördüm. Kızım ’Anne’ diye bağırdığı anda şaşıran şüphelinin elinden zorla kurtardım. Fazlaca korkuyoruz, kızım ne okula ne de eve gidebiliyor. Bir an ilkin yakalanmasını istiyoruz. Bu kişi 50-60 yaşlarında birisidir” şeklinde konuştu. 

ÇOCUĞUN TAKİP EDİLDİĞİ ANLAR KAMERADA

Anne A.T’nin 50-60 yaşlarında diye tarif etmiş olduğu saldırganın evladı takip etmiş olduğu anlamış olur binanın güvenlik kameralarına yansıdı. İsmi öğrenilemeyen şahsın siteye girmiş olduğu ve asansöre binmiş olduğu anların saniye saniye yer almış olduğu görüntülerde, şahsın siteden kaçtığı anlamış olur da kameralara yansıdı. Binanın güvenlik kameralarını ve kullanılan güzergahtaki kameraları inceleyen polis ekiplerinin saldırganın kimlik ve adres bilgilerini saptamak için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. 

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası