11 ay sonra Sedefnur Çağlar’ın ilk ifadesi ortaya çıktı


Körfez ilçesi Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ndeki bir sitede, 9 Ocak’ta; Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son derslik talebesi Sedefnur Çağlar, polis memuru ve adam arkadaşı olduğu iddia edilen Ahmet Ata ile beraber, polis memuru O.Ç.’nin evine misafirliğe gitti.

BALKONDAN DÜŞTÜ

Burada 2 polis memuru ve E.Ş. adlı hanımla alkol almış olduğu iddia edilen Sedefnur Çağlar, sabah saatlerinde 7’nci kattaki dairenin balkonundan düştü. Sedefnur, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımdaki tedavisinin arkasından servise alındı.

AHMET ATA TUTUKLANDI

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı vakayla ilgili soruşturma başlattı. Hakkında yönetimsel soruşturma da başlatılıp açığa alınan polis memuru Ahmet Ata, ‘kasten öldürmeye girişim’ suçlamasıyla tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Evin sahibi polis memuru O.Ç. yönetimsel soruşturma sebebiyle açığa alınıp savcılıktaki ifadesinin arkasından özgür bırakıldı. Vaka anında evde bulunan O.Ç.’nin kız arkadaşı E.Ş. ise Güvenlik’teki ifadesinin arkasından özgür kaldı.
Hastanede tedavisi tamamlanan Sedefnur, ailesinin isteği doğrultusunda ambulansla memleketi Sivas’a götürüldü.

HAKİM İFADESİNİ ALDI

Olayın arkasından Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde oluşturulan davanın ilk duruşması 20 Ekim’de Kocaeli Adliyesi’nde görüldü. Tutuklu sanık Ahmet Ata, olayın yaşandığı evin sahibi polis memuru O.Ç. ve onun kız arkadaşı E.Ş. salonda hazır bulunurken, adım atma engeli bulunan Sedefnur Çağlar ise sıhhat problemleri sebebiyle duruşmaya katılamadı.
Sedefnur’un ifadesinin alınamaması üstüne, davanın daha sıhhatli ilerleyebilmesi için ‘naip hakim’ atanması talebinde bulunulmuş oldu. Mahkeme heyeti talebi kabul etti. Naip hakim, Sivas’ta yaşayan Sedefnur’un hastanede ifadesini aldı.

OLAY GÜNÜNÜ HATIRLAMADIĞINI SÖYLEDİ

Sedefnur ifadesinde, vaka günü evde neler yaşandığını, iyi mi düştüğünü hatırlamadığını söylemiş oldu. Sedefnur daha ilkin intihar girişiminde bulunduğunu, arkadaşı Ahmet Ata’nın engel bulunduğunu belirtti. Ahmet Ata’nın kendisine fizyolojik ve duygusal sertlik uygulamadığını, sadece son dönemlerde kavgalarının bulunduğunu açıkladı.
Dava, Sedefnur’un ifadesinin eklenmesinin arkasından 19 Ocak tarihinde ikinci duruşmanın görülmesiyle devam edecek.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası