10. Boğaziçi Film Festivali’nde birçok usta isim masterclass verecek


Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafınca bu yıl 21-28 Ekim tarihleri içinde sinemaseverlerle buluşacak festival, Türkiye ve dünya sinemasından seçkin örneklerin gösterimleri, ustalık sınıfları ve söyleşileriyle sinemaseverleri ağırlayacak.
Festivalin sanayi kısmı olan Bosphorus Lab kapsamında yapılacak masterclassların yanı sıra yerli ve yabancı sektör profesyonellerinin katılımıyla da söyleşi ve paneller gerçekleştirilecek.

Filipinli yönetmen Lav Diaz’a festivalin açılış gecesinde “Onur Ödülü” takdim edilirken, 23 Ekim’de düzenlenecek masterclass ile sinemaseverlerle buluşacak olan usta yönetmen deneyimlerini aktaracak. Atlas 1948 Sineması’nda gerçekleştirilecek etkinlik, saat 13.00’da başlamış olacak.
Bosphorus Film Lab kapsamında 24 Ekim’de yazar Dücane Cündioğlu’nun katılımıyla “Beyazperde ve Hakikat” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirilecek. Atlas 1948 Sineması’nda saat 21.00’da başlamış olacak etkinlikte Cündioğlu, deneyimlerini paylaşacak
10. Boğaziçi Film Festivali’nin bir öteki onur konuğu olan Macar senarist ve yönetmen Ildiko Enyedi de beyaz perdeye dair tecrübelerini 26 Ekim’de Atlas 1948 Sineması’nda saat 18.30’da düzenlenecek masterclass ile aktaracak.

10. Boğaziçi Film Festivali’nin sanayi kısmı olan Bosphorus Film Lab, endüstrinin güncel mevzularını alanının profesyonelleri eşliğinde katılımcılarıyla buluşturacak.
Bosphorus Film Lab bünyesinde gerçekleştirilecek bir öteki etkinlik 25 Ekim saat 14.00’da başlamış olacak “Pazarlama Oneself to A Sales Agent” başlıklı açık oturum olacak.
Akademi Beyoğlu’nda yapılacak etkinlikte, Intramovies Internasyonal Satış Pazarlama Müdürü ve Alım Sorumlusu Geremia Biagiotti ve Square Eyes kurucusu, festival stratejisti ve satış sorumlusu Wouter Jansen film pazarının geçmişten bugüne eğilimleri ve Türk sinemasının internasyonal satış noktasında görünürlüğünü ve çekiciliğini iyi mi arttırabileceği hakkında konuşacak.
“Festival Chasing: Who is After Who Exactly?” paneli ise 25 Ekim saat 15.00’da Akademi Beyoğlu’nda düzenlenecek.
Panelde, Summer Film School Uherske Hradistee Program Direktörü Jan Jilek ve Sidney Film Festivali’nin direktörü Nashen Moodley, başarıya ulaşmış bir festival deneyimi mevzusunda ipuçları verecek.

FESTİVAL BİLETLERİ SATIŞTA

10. Boğaziçi Film Festivali’nin film gösterimleri fiziki olarak Atlas 1948 Sineması, Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Yeşilçam Sineması ve Kadıköy Sineması’nda gerçekleştirilecek.
Festival biletleri 30 lira, belgesel ve kısa film gösterimleri ise 20 lira olmak suretiyle, “mobilet.com” üstünden satışa sunuluyor. Ek olarak biletler, festival süresince Atlas 1948 Sineması ve Kadıköy Sineması gişelerinden de alınabilecek.
Kültür ve Gezim Bakanlığı Beyazperde Genel Müdürlüğünün desteği, festivale dair tüm gelişmelere ve festivale dair güncel haberlere “www.bogazicifilmfestivali.com” adresinden ulaşılabilir.

Yoruma kapalı.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası